Dzień Rodziców organizowany przez Samorząd Uczniowski pod przewodnictwem pani mgr Grażyny Karlak oraz pani mgr Sabiny Pilch na trwałe zapisał się w repertuarze wydarzeń szkolnych jabłonczańskiego Zespołu Szkół. Uczniowie wraz z rodzicami już po raz czwarty zgromadzili się w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce 28 maja 2017 roku,
by wspólnie celebrować Święto Rodziców. W miłej i ciepłej atmosferze uczniowie Gimnazjum i klas I-III Szkoły Podstawowej wyrazili podziękowania i wdzięczność rodzicom za ich trud i poświęcenia wkładane w codzienne obowiązki i wychowanie. Uczniowie Gimnazjum wprowadzili widownię w świat muzyki i kabaretu, wykonując radosne piosenki oraz prezentując talent aktorski. Piękne i pełne wzruszeń przedstawienie uczniów klas II Szkoły Podstawowej przygotowane przez panią mgr Stanisławę Chlupkę oraz panią mgr Halinę Zgamę zachwyciło widzów i skłoniło do refleksji. Zaproszeni goście na czele z Wójtem Gminy Jabłonka panem Antonim Karlakiem, dyrekcją i nauczycielami docenili starania uczniów i wraz z rodzicami delektowali się artystyczną ucztą.