"Żegnamy lasy, łąki i pole.
Jutro, pojutrze będziemy w szkole.
Żegnamy góry, żegnamy morze.
Wracamy zdrowi, w świetnym humorze."

1 września zainaugurowaliśmy kolejny rok szkolny 2016/2017. Po Mszy św. zgromadziliśmy się tłumnie w hali sportowej naszej szkoły.

Pani dyr. B. Pilch powitała wszystkich obecnych, szczególnie ciepło zwróciła się w stronę pierwszoklasistów, którzy jutro po raz pierwszy zasiądą w szkolnych ławkach. Następnie popłynęły życzenia zdrowia, sił i zapału do pracy, wychowania i nauki skierowane do całej społeczności szkolnej. Minutą ciszy uczciliśmy kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej i bohaterstwo naszych rodaków.

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum powitali nowy rok szkolny programem artystycznym. Uroczystość uświetniła emerytowana nauczycielka języka polskiego - p. J. Jędruś, która przypomniała zgromadzonym uczniom, iż w tym roku przypada okrągła rocznica urodzin i śmierci Henryka Sienkiewicza. Pani Jędruś odczytała fragmenty powieści "Quo vadis", czym zapoczątkowała obchody Roku Sienkiewiczowskiego planowane w naszej szkole.

W końcu uczniowie udali się do klas ze swoimi wychowawcami, by się przywitać, podzielić wspomnieniami i wrażeniami z wakacji oraz zaplanować pracę. 

Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i drogim uczniom życzymy wielu sukcesów.